Jämin Syyskisat 2017

30.9.-1.10.2017 Jämijärvi

Tulokset

 

DR5-8 5-8-koiran kärryluokka 2 x 6,0 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 4,2 km LA Väliaika 4,2 km SU Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Halme Ville 2Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 7:00.0 (1.)7:14.0 (1.) 10:23.9 10.32,420:56.3 34.387x
2.Bürkland Erkki 3Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 7:52.0 (2.)8:05.0 (2.) 12:05.3 12.31,324:36.6   3:40.3 29.256sh
3.Räsänen Minna 5Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 10:47.0(3.)11:26.0 (3.) 17:02.8 18.13,635:16.4   14:20.1 20.412sh
-Mäkiaho Antti 1Länsi-Suomen Valjakkourheilijat     DNS N/A x
-Mäkiniemi Oona 4Suomalainen Siperianhusky Seura     DNS N/A sh

DBM Koirapyöräily miehet 2 x 6,0 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 4,2 km LA Väliaika 4,2 km SU Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Nissinen Samuli 9Sisä-Suomen Valjakkourheilijat 7:06.0 (1.)7:13.0 (1.) 10:29.7 10.30,821:00.5 34.272x
2.Lipponen Juha 7Uudenmaan Vetokoiraurheilijat 7:11.0 (2.)7:20.0 (2.) 10:25.1 10.36,421:01.5   1.0 34.245lkss
3.Viitahalme Marko 8Kymen Vetokoiraseura 8:04.0 (3.)8:15.0 (3.) 11:50.5 12.06,223:56.7   2:56.2 30.069lkss
4.Rinne Miko 10Tampereen Vetokoiraseura 8:16.0 (4.)8:23.0 (4.) 12:22.5 12.36,624:59.1   3:58.6 28.817bp

DBM/WJ Koirapyöräily nuoret miehet/naiset 2 x 6,0 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 4,2 km LA Väliaika 4,2 km SU Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Lipponen Jonna 12Uudenmaan Vetokoiraurheilijat 8:08.0 (1.)8:01.0 (1.) 11:51.1 11.37,423:28.5 30.671lkss

DBW Koirapyöräily naiset 2 x 6,0 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 4,2 km LA Väliaika 4,2 km SU Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Mansikkasalo-Jurvelin Kati 14Rovaniemen Palveluskoirakerho 7:34.0 (1.)7:39.0 (1.) 10:58.1 11.01,521:59.6 32.737lkss
2.Viitahalme Maria 15Kymen Vetokoiraseura 7:39.0 (2.)7:48.0 (2.) 11:06.6 11.14,822:21.4   21.8 32.205lkss
3.Mikkonen-Kalpio Tuire 18Sport Riesen Klub 8:13.0 (3.)8:05.0 (3.) 12:35.4 12.16,524:51.9   2:52.3 28.956ss
4.Immonen Kirsi 17Kymen Vetokoiraseura 8:40.0 (4.)8:33.0 (4.) 12:38.4 12.23,825:02.2   3:02.6 28.758lkss
5.Mäkimaa Anne 19Kymen Vetokoiraseura 9:05.0 (5.)9:20.0 (5.) 14:02.1 15.22,629:24.7   7:25.1 24.480sh
-Ylitalo Annaleena 16Länsi-Suomen Valjakkourheilijat     DNS N/A x

DR4 4-koiran kärryluokka 2 x 4,2 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 2,4 km LA Väliaika 2,4 km SU Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Kempe Riitta 24Sisä-Suomen Valjakkourheilijat 4:04.0 (1.)4:07.0 (1.) 7:20.3 7.22,714:43.0 34.247x
2.Hakala Tiina 22Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 4:06.0 (2.)4:10.0 (2.) 7:25.3 7.26,514:51.8   8.8 33.909x
3.Pitkänen Jaakko 23Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 4:14.0 (3.)4:15.0 (3.) 7:37.4 7.38,015:15.4   32.4 33.035sh
4.Mäkiaho Antti 26Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 4:21.0 (4.)4:28.0 (4.) 8:03.5 8.09,916:13.4   1:30.4 31.066sh
5.Rantanen Tanja 25Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 4:23.0 (5.)4:30.0 (5.) 8:06.8 8.13,616:20.4   1:37.4 30.845sh
6.Asula Tero 29Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 4:36.0 (7.)4:38.0 (8.) 8:38.3 8.40,917:19.2   2:36.2 29.099sh
7.Mäki Pauliina 39Suomalainen Siperianhusky Seura 4:38.0 (8.)4:37.0 (7.) 8:41.2 8.39,117:20.3   2:37.3 29.069sh
8.Kärkkäinen Michela 27Uudenmaan Vetokoiraurheilijat 4:32.0 (6.)4:35.0 (6.) 8:17.3 9.19,517:36.8   2:53.8 28.615x
9.Gröndahl Milla 32Suomalainen Siperianhusky Seura 4:41.0 (9.)4:42.0 (9.) 9:03.2 9.01,618:04.8   3:21.8 27.876sh
10.Mäkelä Marjo 36Kymen Vetokoiraseura 5:01.0 (12.)4:53.0 (10.) 9:29.5 9.19,118:48.6   4:05.6 26.794sh
11.Mäki-Arvela Sampsa 28Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 4:50.0 (10.)5:07.0 (11.) 9:33.3 9.46,819:20.1   4:37.1 26.067sh
12.Pelli Johanna 30Suomalainen Siperianhusky Seura 4:57.0 (11.)5:07.0 (11.) 9:29.0 9.54,219:23.2   4:40.2 25.997sh
13.Valkeavirta Teemu 38Kymen Vetokoiraseura 5:10.0 (13.)5:30.0 (14.) 9:48.9 10.32,420:21.3   5:38.3 24.761sh
14.Parikka Kirsti 31Suomalainen Siperianhusky Seura 5:30.0 (15.)5:27.0 (13.) 10:12.7 10.32,520:45.2   6:02.2 24.285sh
15.Nurmi Mikko 35Suomalainen Siperianhusky Seura 5:34.0 (16.)5:45.0 (16.) 10:31.5 11.13,421:44.9   7:01.9 23.174sh
16.Pärssinen Elli 34Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 5:17.0 (14.)5:39.0 (15.) 10:49.7 11.13,522:03.2   7:20.2 22.854sh
17.Mustonen Mia 33Suomalainen Siperianhusky Seura 6:25.0 (17.)6:13.0 (17.) 11:53.6 12.51,824:45.4   10:02.4 20.358sh
18.Koivumäki Jani-Petteri 37Suomalainen Siperianhusky Seura 6:29.0 (18.)6:34.0 (18.) 12:34.7 12.20,424:55.1   10:12.1 20.226sh
-Milojkovic Katariina 21Länsi-Suomen Valjakkourheilijat     DNS N/A x

DS1 1-koiran kärryluokka 2 x 4,2 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 2,4 km LA Väliaika 2,4 km SU Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Notko Tuomas 49Kemin Seura- ja Palveluskoirakerho 4:17.0 (1.)4:14.0 (1.) 7:43.3 7.44,115:27.4 32.607x
2.Jurvelin Vesa-Pekka 50Rovaniemen Palveluskoirakerho 4:20.0 (3.)4:20.0 (2.) 7:51.3 7.50,515:41.8   14.4 32.109lkss
3.Immonen Kai 48Kymen Vetokoiraseura 4:19.0 (2.)4:22.0 (3.) 7:51.2 7.57,515:48.7   21.3 31.875lkss
4.Lipponen Sanna 53Uudenmaan Vetokoiraurheilijat 4:27.0 (4.)4:31.0 (4.) 8:34.3 8.38,617:12.9   1:45.5 29.277ss
5.Kanko Jenna 51Pohjois-Karjalan Seurakoirat 4:50.0 (5.)4:50.0 (5.) 8:58.3 8.47,817:46.1   2:18.7 28.365lkss
6.Tiiperi Marika 47Rovaniemen Palveluskoirakerho 5:33.0 (6.)5:12.0 (6.) 9:48.6 9.39,419:28.0   4:00.6 25.890x
7.Salonen Leena 55Alaskanmalamuuttiyhdistys 6:58.0 (7.)6:46.0 (7.) 13:11.1 12.57,326:08.4   10:41.0 19.281am
8.Mäntylä Arja 54Alaskanmalamuuttiyhdistys 9:00.0 (8.)8:59.0 (8.) 20:10.2 20.12,340:22.5   24:55.1 12.483am
-Kiiski Petri 52Kymen Vetokoiraseura     DNS N/A lkss

DS1J 1-koiran kärryluokka nuoret 4.2 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 2,4 km Tulos Ero Nopeus Rotu
-Kiiski Santeri 45Kymen Vetokoiraseura   DNS N/A bp

DR4J 4-koiran kärryluokka nuoret 2 x 4,2 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 2,4 km LA Väliaika 2,4 km SU Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Venninen Inga 62Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 4:41.0 (1.)4:39.0 (1.) 8:33.1 8.37,317:10.4 29.348x
2.Ahonen Mila 63Alaskanmalamuuttiyhdistys 9:43.0 (2.)10:39.0 (2.) 19:59.4 20.55,040:54.4   23:44.0 12.321am

DS2 2-koiran kärryluokka 2 x 4,2 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 2,4 km LA Väliaika 2,4 km SU Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Lojamo Teemu 69Kymen Vetokoiraseura 4:05.0 (1.)4:07.0 (1.) 7:28.2 7.33,015:01.2 33.555lkss
2.Waltari Noora 74Uudenmaan Vetokoiraurheilijat 4:12.0 (2.)4:13.0 (3.) 7:32.9 7.44,915:17.8   16.6 32.948x
3.Nissinen Samuli 70Sisä-Suomen Valjakkourheilijat 4:12.0 (2.)4:11.0 (2.) 7:43.5 7.38,015:21.5   20.3 32.816lkss
4.Notko Tuomas 65Keski-Suomen Palveluskoirayhdistys 4:40.0 (8.)4:15.0 (4.) 7:49.8 7.52,215:42.0   40.8 32.102x
5.Kreivi Jenni 68Uudenmaan Vetokoiraurheilijat 4:31.0 (6.)4:19.0 (5.) 7:58.9 7.53,615:52.5   51.3 31.748x
6.Lahtinen Aki 72Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 4:23.0 (4.)4:26.0 (6.) 8:13.5 8.25,416:38.9   1:37.7 30.273x
7.Pitkänen Jaakko 71Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 4:36.0 (7.)4:35.0 (7.) 8:27.3 8.16,916:44.2   1:43.0 30.114sh
8.Bürkland Erkki 73Länsi-Suomen Valjakkourheilijat 4:30.0 (5.)4:37.0 (8.) 8:27.1 8.30,716:57.8   1:56.6 29.711sh
9.Laamanen Pasi 67Kymen Vetokoiraseura 4:48.0 (9.)5:52.0 (10.) 8:54.4 9.07,118:01.5   3:00.3 27.961lkss
10.Valkeavirta Terhi 76Kymen Vetokoiraseura 5:49.0 (10.)5:42.0 (9.) 11:46.5 11.20,723:07.2   8:06.0 21.799sh
11.Tamminen Heidi 75Arktiset Vetokoirat 6:55.0 (11.)6:16.0 (11.) 12:49.9 12.41,925:31.8   10:30.6 19.741sh+gr
-Hakala Tiina 66Länsi-Suomen Valjakkourheilijat     DNS N/A x
-Valo Lasse 77Suomalainen Siperianhusky Seura     DNS N/A s

DSH1-2 1-2 koiran harrastuskärryluokka 4.2 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 2,4 km Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Tuominen Jorma 43Tampereen Vetokoiraseura6:48.0 (1.)12:46.1 19.736hov
-Valo Lasse 42Suomalainen Siperianhusky Seura   DNS N/A sh

DCW Koirajuoksu naiset 4.2 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 2,4 km Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Lappi Henna 58Kymen Vetokoiraseura7:38.0 (1.)13:34.5 18.564lkss
2.Iire Laura 59Uudenmaan Vetokoiraurheilijat8:27.0 (2.)15:27.4   1:52.9 16.304x
3.Hanski Sari 60Imatran Palveluskoirayhdistys10:13.0 (3.)18:34.8   5:00.3 13.563labnou

DCH Koirajuoksu harrastesarja 3.3 km

Sija Kilpailija Nro Seura Väliaika 1,5 km Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Viitahalme Maria 81Kymen Vetokoiraseura5:03.0 (2.)11:54.9 16.618lkss
2.Hyväluoma Jari 84Jokioinen4:48.0 (1.)12:39.0   44.1 15.652whippe
3.Kuusiniemi Kimmo 80Länsi-Suomen Valjakkourheilijat5:48.0 (3.)13:40.3   1:45.4 14.483sh
4.Koivisto Minna 82Länsi-Suomen Valjakkourheilijat6:48.0 (5.)15:44.0   3:49.1 12.585x
5.Erkkilä Riina 83Lapua6:40.0 (4.)16:58.7   5:03.8 11.662sh
-Iire Laura 85Uudenmaan Vetokoiraurheilijat   DNS N/A x

DSH1J 1-koiran harrastuskärrysarja nuoret 1.8 km

Sija Kilpailija Nro Seura Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Kytölä Siiri 89Sisä-Suomen Valjakkourheilijat4:04.6 26.492x
2.Nissinen Aarne 90Sisä-Suomen Valjakkourheilijat4:04.9   0.3 26.460x
3.Nissinen Aletta 91Sisä-Suomen Valjakkourheilijat4:22.4   17.8 24.695x
4.Kreivi Amanda 88Sisä-Suomen Valjakkourheilijat4:43.8   39.2 22.833x

Lasten koirajuoksu 0.15 km

Sija Kilpailija Nro Tulos
1.Nissinen Aletta 8316.5
2.Nissinen Aarne 8217.4
3.Pitkänen Aarne 8619.7
4.Asula Lucas 8820.3
5.Jurvelin Iina 8525.8
6.Bürkland Miisa 8135.2
7.Bürkland Peetu 8035.8
8.Gröndahl Minka 8738.6
9.Mäki-Arvela Vilja 841:05.8

Made by ExTime