Jämin Talvikisa 2018

4.2.2018 Jämijärvi

Tulokset / Results

SP8 8-koiran valjakkoajo 15 km

Sija Kilpailija Nro Seura Tulos Ero Nopeus Rotu  
1.Kempe Riitta 2Sisä-Suomen Valjakkourheilijat26:59.0 33.354x TP 8.4
2.Lehtomäki Vesa-Pekka 1Kymen Vetokoiraseura27:40.7   41.7 32.516x  
3.Pajaskoski Mari 3Suomalainen Siperianhusky Seura32:30.4   5:31.4 27.687sh  
4.Kallio Joonas 5Suomalainen Siperianhusky Seura39:06.1   12:07.1 23.017x  
5.Hirvilammi Anna 4Uudenmaan Vetokoiraurheilijat41:15.1   14:16.1 21.817x  

SP6 6-koiran valjakkoajo 9.7 km

Sija Kilpailija Nro Seura Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Pitkänen Jaakko 9Länsi-Suomen Valjakkourheilijat19:17.3 30.174sh
2.Bürkland Susanna 10Länsi-Suomen Valjakkourheilijat19:45.9   28.6 29.446sh
3.Lehtomäki Vesa-Pekka 8Kymen Vetokoiraseura20:07.5   50.2 28.919x
4.Gröndahl Milla 12Suomalainen Siperianhusky Seura22:49.7   3:32.4 25.495sh
5.Mäkiniemi Oona 11Suomalainen Siperianhusky Seura27:54.7   8:37.4 20.851sh

SP4 4-koiran valjakkoajo 7.9 km

Sija Kilpailija Nro Seura Tulos Ero Nopeus Rotu  
1.Mäkiaho Antti 17Länsi-Suomen Valjakkourheilijat14:35.7 32.477x  
2.Bürkland Susanna 15Länsi-Suomen Valjakkourheilijat15:45.0   1:09.3 30.095sh  
3.Rantanen Tanja 21Länsi-Suomen Valjakkourheilijat17:44.7   3:09.0 26.712sh  
4.Lampinen Kirsimarja 26Länsi-Suomen Valjakkourheilijat18:02.4   3:26.7 26.275x  
5.Pelli Johanna 23Suomalainen Siperianhusky Seura18:23.5   3:47.8 25.773sh  
6.Pöyry Tuomas 22Suomalainen Siperianhusky Seura18:41.6   4:05.9 25.357sh  
7.Venninen Inga 20Länsi-Suomen Valjakkourheilijat18:58.1   4:22.4 24.989x  
8.Paukkuri Sini 24Suomalainen Siperianhusky Seura19:10.7   4:35.0 24.715sh  
9.Järvi Ripsa 16Sisä-Suomen Valjakkourheilijat19:14.8   4:39.1 24.628x LS
10.Müller Tanja 25Suomalainen Siperianhusky Seura19:49.8   5:14.1 23.903sh  
11.Vesa Marjo 27Suomalainen Siperianhusky Seura20:43.4   6:07.7 22.873sh  
12.Mähönen Niko 29Suomalainen Siperianhusky Seura22:29.4   7:53.7 21.076sh  
13.Nurmi Mikko 30Suomalainen Siperianhusky Seura27:28.2   12:52.5 17.255sh  
DNSKreivi Jenni 18Uudenmaan Vetokoiraurheilijat N/A x  
DNSAsula Tero 19Länsi-Suomen Valjakkourheilijat N/A sh  
DNSHeikkinen Elina 28Suomalainen Siperianhusky Seura N/A sh  

SPH1-2 1-2-koiran valjakkoajo harrastusluokka 5 km

Sija Kilpailija Nro Seura Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Immonen Kai 38Kymen Vetokoiraseura10:44.7 27.920lkss
2.Bürkland Susanna 37Länsi-Suomen Valjakkourheilijat11:46.6   1:01.9 25.474sh
3.Kärkkäinen Michela 40Uudenmaan Vetokoiraurheilijat12:20.2   1:35.5 24.318x
4.Saarinen Minna-Mari 42Suomalainen Siperianhusky Seura13:10.0   2:25.3 22.785sh
5.Rantanen Tanja 35Länsi-Suomen Valjakkourheilijat13:54.5   3:09.8 21.570sh
6.Purra Sonja 50Länsi-Suomen Valjakkourheilijat14:28.3   3:43.6 20.730sh
7.Pitkänen Nikanor 39Länsi-Suomen Valjakkourheilijat14:33.1   3:48.4 20.616sh
8.Parikka Iita 46Suomalainen Siperianhusky Seura15:03.0   4:18.3 19.934sh
9.Rinne Päivi 45Länsi-Suomen Valjakkourheilijat16:02.4   5:17.7 18.703sh
10.Qvarnström Maggie 44Suomalainen Siperianhusky Seura17:00.9   6:16.2 17.632sh
11.Niiranen Mona 48Suomalainen Siperianhusky Seura17:12.9   6:28.2 17.427sh
12.Pärssinen Elli 41Länsi-Suomen Valjakkourheilijat18:07.1   7:22.4 16.558sh
13.Fräntilä Jonne 47 18:58.2   8:13.5 15.814sh
14.Sinervuo Riina 43Uudenmaan Vetokoiraurheilijat22:32.7   11:48.0 13.307x
15.Viljanen Anna 49 27:13.3   16:28.6 11.021x
DNSKreivi Jenni 36Uudenmaan Vetokoiraurheilijat N/A x

Lastenluokka 10-13 v. 0.4 km

Sija Kilpailija Nro Tulos Nopeus
1.Lampinen Ilmari 69 59.4 24.242

Lastenluokka alle 10 v. 0.15 km

Sija Kilpailija Nro Tulos
1.Gröndahl Minka 73 26.2
2.Hirvilammi Elsa 74 27.0
3.Bürkland Miisa 71 27.9
4.Bürkland Peetu 72 42.2

Made by ExTime