Jämin Syyskisa 2018

29-30.9.2018 Jämijärvi

Tulokset

 

DR8 8-koiran kärryluokka 2 x 6,8 km

Sija Kilpailija Nro Seura Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Lehtomäki Vesa-Pekka 1Kymen Vetokoiraseura13:33.2 15.02,728:35.9 28.533x
2.Köcher Kurt 2Iisalmen Seudun Käyttö- ja Seurakoir16:40.6 16.06,932:47.5   4:11.6 24.884x

 

DR4 4-koiran kärryluokka 2 x 4,9 km

Sija Kilpailija Nro Seura Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Mäkiaho Antti 10Länsi-Suomen Valjakkourheilijat8:53.7 8.59,517:53.2 32.874x
2.Lojamo Teemu 9Kymen Vetokoiraseura9:04.9 9.11,518:16.4   23.2 32.178lkss
3.Kempe Riitta 6Sisä-Suomen Valjakkourheilijat9:07.0 9.12,518:19.5   26.3 32.087x
4.Milojkovic Katariina 5Länsi-Suomen Valjakkourheilijat9:51.5 9.41,719:33.2   1:40.0 30.072x
5.Lehtomäki Vesa-Pekka 7Kymen Vetokoiraseura10:49.4 10.47,821:37.2   3:44.0 27.197x
6.Mäki-Arvela Sampsa 12Länsi-Suomen Valjakkourheilijat10:38.6 11.19,321:57.9   4:04.7 26.770sh
7.Mäki Pauliina 20Suomalainen Siperianhusky Seura11:10.6 11.25,022:35.6   4:42.4 26.025sh
8.Ihalainen Satu 17Kymen Vetokoiraseura11:35.8 11.35,523:11.3   5:18.1 25.358sh
9.Pelli Johanna 16Suomalainen Siperianhusky Seura11:20.2 11.51,623:11.8   5:18.6 25.348sh
10.Purra Sonja 15Länsi-Suomen Valjakkourheilijat12:40.5 12.30,025:10.5   7:17.3 23.357sh
11.Laaksonen Jukka 18Suomalainen Siperianhusky Seura12:41.7 12.54,925:36.6   7:43.4 22.960sh
12.Lammela Elli 13Länsi-Suomen Valjakkourheilijat13:06.5 14.04,927:11.4   9:18.2 21.626sh
13.Leppänen Riikka 14Suomalainen Siperianhusky Seura13:42.8 14.17,728:00.5   10:07.3 20.994sh
-Pitkänen Jaakko 8 Länsi-Suomen Valjakkourheilijat9:40.2 DNS     sh
-Rantanen Tanja 11 Länsi-Suomen ValjakkourheilijatDNS       sh
-Lampinen Kirsimarja 19 Länsi-Suomen ValjakkourheilijatDNS       sh
-Isotalo Heli 21 DNS       sh

 

DS1 1-koiran kärryluokka 2 x 4,9 km

Sija Kilpailija Nro Seura Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Notko Tuomas 27Kemin Seura- ja Palveluskoirakerho9:08.6 9.13,018:21.6 32.026x
2.Jurvelin Vesa-Pekka 26Rovaniemen Palveluskoirakerho9:39.5 9.46,819:26.3   1:04.7 30.250lkss
3.Kiiski Petri 29Kymen Vetokoiraseura9:50.5 9.53,519:44.0   1:22.4 29.797lkss
4.Sääskilahti Jorma 30Rovaniemen Palveluskoirakerho9:47.1 9.57,419:44.5   1:22.9 29.785lkss
5.Viitahalme Maria 25Kymen Vetokoiraseura10:22.5 10.33,220:55.7   2:34.1 28.096lkss
6.Viitahalme Marko 32Kymen Vetokoiraseura10:45.5 10.59,021:44.5   3:22.9 27.045lkss
7.Tiiperi Marika 31Rovaniemen Palveluskoirakerho11:47.6 12.00,423:48.0   5:26.4 24.706lkss
8.Salonen Leena 33Alaskanmalamuuttiyhdistys15:19.7 15.51,731:11.4   12:49.8 18.852am
9.Heinonen Sami 34Alaskanmalamuuttiyhdistys17:25.4 17.19,834:45.2   16:23.6 16.919am
-Nivala Maija 28Rovaniemen Palveluskoirakerho 9:55.0 DNS     lkss

 

DS1J 1-koiran kärryluokka nuoret 2 x 4,9 km

Sija Kilpailija Nro Seura Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Kiiski Santeri 41Kymen Vetokoiraseura10:18.5 10.55,221:13.7 27.699lkss
2.Nissinen Henna 40Uudenmaan Vetokoiraurheilijat11:49.9 12.44,824:34.7   3:21.0 23.924x
3.Kytölä Siiri 42Sisä-Suomen Valjakkourheilijat14:02.7 12.15,026:17.7   5:04.0 22.362x
4.Mäntylä Anni 44Alaskanmalamuuttiyhdistys24:58.5 38.21,51:03:20.0   42:06.3 9.284am
81.2.6 TP
-Mansikkaniemi Pauli 43Länsi-Suomen Valjakkourheilijat25:55.9 DNF  sh

 

DS2 2-koiran kärryluokka 2 x 4,9 km

Sija Kilpailija Nro Seura Lauantai Sunnuntai Tulos Ero Nopeus Rotu
1.Jurvelin Vesa-Pekka 51Rovaniemen Palveluskoirakerho8:49.0 9.58,318:47.3 31.296lkss
2.Kempe Riitta 50Sisä-Suomen Valjakkourheilijat9:49.0 9.50,319:39.3   52.0 29.916x
3.Mäkiaho Antti 54Länsi-Suomen Valjakkourheilijat10:38.8 10.49,121:27.9   2:40.6 27.393sh
4.Kärkkäinen Michela 52Uudenmaan Vetokoiraurheilijat10:45.2 11.00,021:45.2   2:57.9 27.030x
5.Ahlfors Heidi 53Uudenmaan Vetokoiraurheilijat11:51.4 11.41,423:32.8   4:45.5 24.972sh
6.Puustinen Kirsi 60Länsi-Suomen Valjakkourheilijat12:39.9 13.20,126:00.0   7:12.7 22.615sh
7.Pasanen Jessica 59Suomalainen Siperianhusky Seura15:23.9 14.56,330:20.2   11:32.9 19.382x
8.Santala Josefiina 56Länsi-Suomen Valjakkourheilijat16:46.4 16.37,433:23.8   14:36.5 17.607sh
9.Hacklin Ilpo 57Alaskanmalamuuttiyhdistys15:55.6 17.34,633:30.2   14:42.9 17.550am
10.Sinervuo Riina 55Uudenmaan Vetokoiraurheilijat17:57.6 18.22,436:20.0   17:32.7 16.183x
-Rantasalmi Pinja 58Suomalainen Siperianhusky Seura 19:39.7 DNS     sh

 

Lasten koirajuoksu 0,1 km

Sija Kilpailija Nro Tulos
1.Ahlfors Alex 7112.0
2.Nazeri Melina 7212.3
3.Karhu Jade 7314.0
4.Ahlfors Anton 7615.4
5.Jurvelin Iina 7721.2
6.Lojamo Miko 7522.0
7.Viitahalme Markus 7422.7
8.Gröndahl Minka 8024.1
9.Mäki-Arvela Vilja 7928.7
10.Viitahalme Martti 8140.2
11.Jurvelin Roni 7851.9

Made by ExTime